Carving snowboarding

Odnože snowboardingu mohou být skutečně různé, a pokud jsou s něčím přímo spojeny, je to zcela pochopitelně konkrétní styl jízdy. Mezi jednu takovou patří třeba zajímavý carving snowboarding, který je unikátní v tom, žen základem jízdy je zde rychlost. A tak je pochopitelné, že jezdci vyhledávají spíše prudší sjezdovky, kde se jim dostane skutečně těch nejlepších možných podmínek, které jsou se stylem této jízdy přímo spojeny. A když jde o rychlost, nelze zapomínat také na to, že nutností jsou zde zatáčky. A právě podle toho, jak jsou realizovány, jasně poznáte, zda jde o carving snowboarding, nebo ne.

Jak se jezdí do zatáček?

Je to podobné, jako je tomu v případě lyží. I zde je při carvingu jasný jeden jediný cíl, kterým není nic jiného, než snaha jet skutečně po hraně. A carving snowboarding to má stejně. Oblouk je tedy řešený tak, že jezdec zatlačí co nejvíce na hranu snowboardu, který následně vykrojí oblouk. Někdy se může jednat jenom o oblouk kratší, jindy může být oblouk dlouhý a táhlý, ale stále dobře řezaný. Vliv na výsledný oblouk má nejenom dosažená rychlost samotného jezdce, ale i jeho snowboard. Jsou různá vykrojení a tak je pochopitelně třeba zvolit takový, který plně odpovídá stylu jízdy.

Jsou i disciplíny

Nelze opomíjet ani to, že styl označovaný jako carving je zajímavý v tom, že se velmi často využívá v různých snowboardových disciplínách. Tou nejznámější je jistě paralelní slalom, který znají mnozí fanoušci třeba z olympiády. Dále ale nezapomínejme ani na okrajové disciplíny, které u snowboardingu vycházejí z lyžování. A tak i na snowboardu je možné absolvovat třeba sjezd, je možné absolvovat třeba slalom, nebo je možné jet super obří slalom, u snowboardingu navíc s možností paralelní varianty, která může být hlavně divácky poměrně zajímavá. Stejně tak ale může být tento styl spojený primárně jenom se zábavným ježděním.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *