Freeride snowboarding

Jeden z velmi populárních snowboardových stylů, který je lákavý hlavně proto, že je tolik nespoutaný a v podstatě není spojený s žádnými pravidly. Cílem je tedy jenom jízda a požitek z ní. Ve většině případů se jedná o jízdu mimo sjezdovky, což ale neznamená, že tuto variantu jízdy nelze aplikovat i na sjezdovce upravené. Cílem jízdy není ani to, že jsou realizovány různé triky, ani to, že je nutné během jízdy myslet třeba na projetí v co nejkratším čase. Nic z toho. Jedná se o jízdu, která je čistě v rukou samotného jezdce a jedná se také o jízdu, která může přinášet zajímavý Adrenalin, mnoho pozitivních zážitků, ale i radost.

Vybavení? Zlatá střední cesta

Ideální vybavení na freeride snowboarding je to, které stojí mezí carvingovou jízdou a mezi freestyle snowboardingem. A to ať už se jedná o prkno neboli snowboard samotný, nebo se jedná například o boty. Spíše je zde tlačeno na celkovou pružnost a měkkost, díky které může být jízda podstatně zajímavější. Právě tento styl jízdy dnes vidíte na sjezdovkách nejvíce. A to jak u těch, kteří začínají, tak u těch, kteří již jezdí několik dlouhých let. Určitě nelze zapomínat také na fakt, že tento styl má nejblíže i lyžování, jelikož i během něho je třeba pomocí obloučků sjet sjezdovku, stejně jako třeba sjet i neupravený terén.

Na sjezdovky, i do volné přírody

Právě volnost daného stylu je pozitivum, pokud hledáte místo, kde si budete moci zajezdit. Je možné vyrazit třeba na sjezdovku, a to jak u nás, tak i v zahraničí. Problémem nemusí být ani to, když se vydáte mimo sjezdovky – pokud to není zakázané. Jsou ale i tací nadšenci, kteří neváhají sjíždět i několikakilometrové horské masivy, jelikož právě toto jen ten pravý freeride. Zde už se ale neobejdete jak bez zkušeností, tak dobrého zázemí, nebo i kvalitního vybavení. Bez toho to zkrátka a jednoduše v horách nejde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *