Freestyle snowboarding

Velmi oblíbená odnož jízdy na snowboardu, která by se dala označit za jízdu, ve které je využíváno různých umělých, ale i přírodních překážek. Freestyle snowboarding není ani tak založený na rychlosti, ale hlavně na tom, jaký konkrétní trik je převedený. A to s ohledem na výsledný estetický efekt, tak pochopitelně také s ohledem na technické provedení triku, a jeho náročnost. Dnes jde o jednu z nejrozšířenějších oblastí u těch lidí, kteří se rozhodnou právě snowboarding využívat a na základě toho vyrazí na hory. A to jak na ty tuzemské, tak třeba také do zahraničních hor.

Jaké má freestyle snowboarding hlavní možnosti?

Dalo by se říci, že tento konkrétní styl jízdy můžeme rozdělit do tří konkrétních a také hlavních oblastí. První je slopestyle. Jedná se o typickou jízdu snowparkem, kde jsou využívány různé překážky ve formě skoků a railů k tomu, aby bylo předvedeno co nejvíce triků. Druhá varianta tohoto stylu ježdění nese název airstyle. Jedná se o jízdu, která je složena z jednoho, někdy i dvou skoků. Zde je cíl jasný, a to na daném skoku, který je poměrně velký, vytvořit co možná nejzajímavější trik. Třetí možností je jízda v U-rampě, který je podobná, jako předchozí možnost. I zde jsou triky absolvovány hlavně ve vzduchu a roli hraje jak výška, tak i dojem, nebo technika triku. Ze všeho následně vychází hodnocení.

Kde nejčastěji jezdit?

Vzhledem k tomu, o jaký styl jízdy se jedná, je více než jasné, že ideálním místem je takzvaný snowpark. Část sjezdovky, která je speciálně upravena a připravena pro freestyle snowboarding. I u nás, hlavně ve velkých střediscích není problém narazit na skutečnou kvalitu, ale i velikost. Pokud je snowboarder zkušenější, nebo náročnější, už by měl zamířit do zahraničí. Třeba do Rakouska nebo Itálie, kde je jasně patrné, že místní možnosti jsou oproti našim končinám podstatně jinde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *