Základní výbava pro jízdu na snowboardu

Máte zájem užít si jízdu nikoliv na dvou prknech, tedy na lyžích, ale na prkně jediném? Tedy na snowboardu? Pokud ano, je dobré vědět, co k tomu primárně potřebujete. A začněme tou nejdůležitější věcí, kterou je samozřejmě snowboard. Dnes je na trhu celá řada značek, které vyrábějí skutečně kvalitní kousky, ze kterých je možné vybírat. Ideálně je mít jasno i o konkrétním stylu jízdy, podle kterého se následně vybere typ snowboardu. Pro univerzální využití se dokonale hodí snowboard na freeride, ale možné je zvolit třeba i řešení do snowparku – na freestyle, nebo na rychlejší jízdu – carving.

Boty

Stejně jako u lyží, i pro jízdu na snowboardu pochopitelně potřebujete boty. Co je dnes klasickou osvědčenou možností, to jsou boty, které jsou šité z různých materiálů, a oproti klasickým maskáčům mají jedno odlišení. A to takové, že se nejčastěji zavazují pomocí tkaniček a tak jsou také mnohem měkčí a zcela logicky jsou i pohodlnější. Nutno ale dodat, že klasické snowboardové boty nemusí být vždy nutností, jelikož jsou i situace, kdy si lze vzít opravdu klasické přeskáče. Podle toho ale volíte následující nezbytnou věc výbavy, což je vázání-

Vázání

Prvek, který je pevně, pomocí šroubů, přišroubován právě k vašemu prknu, tedy snowboardu. Pokud jsou použity klasické snowboardové boty, je třeba, aby tomu odpovídalo i samotné vázání. Tedy aby odpovídalo velikostně, i konstrukčně. Obvykle je spojeno s dvojicí přezek, které se ručně zapínají a následně se stejným způsobem odepnou. Kdo ale využije lyžařské boty, musí tomu přizpůsobit i volbu vázání. To je jiné, a zatímco předchozí může být ni plastové, toto tvoří převážně kovové prvky a nasazuje se velmi podobně, jako u lyží. Od této možnosti dnes ale moderní snowboarding spíše upouští a už není ani tolik vidět ani na horách. Není to možnost ani pohodlná, ani stylová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *